Červenec 2016

Touha to vzdát je pomíjivá!

16. července 2016 v 17:38 | Elevado |  Inspirace
Nevzdávejte se, i když procházíte tím největším utrpením. Touha to vzdát je mocná, ale nikdy není trvalá, a pokud si tuto věc uvědomíte, zjistíte, že je to na druhou stranu i vlastní motivátor, proč pokračovat. Pokračujte proto, abyste to nevzdali. Tohle uvědomění Vám pomůže ve svém finálním důsledku s dožažením Vašeho životního cíle. Ovšem nikdy to neznamená, že tyto negativní myšlenky zmizí. Vždy tu budou, ať už se pustíte do čehokoli, ať už budete dělat cokoli, ať budete kýmkoli. Touha to vzdát nikdy nezmizí, neboť je člověku přirozená. Vždy to budete chtít vzdát. To jest osvobozující i svazující myšlenka zároveň. Osvobozující v tom, že si uvědomíte pomíjivost této touhy, která není trvalá, ale pouze chvilková. Touha, která vám chce život zjednodušit, a to tím, že se vyhnete konání nepříjemných věcí. Bez nepříjemných věcí ale nepoznáte ony příjemné. Svazující jest tato touha v tom, že víte, že zažijete ono utrpení, kterému byste se vyhnuli svou kapitulací.
Povznesení se nad onu pomijívost této touhy, která bude přicházet a odcházet, a to ve zcela nepravidelných intervalech na libovolně dlouhou dobu, je osvobozující a dodá Vám sílu překonat nepříjemné chvíle utrpení. Proto se nikdy nevzdávejte.

Neztrácejme naději!

4. července 2016 v 1:47 | Elevado |  Inspirace
Žijme nadějí v momentech, které nám přináší nepředstavitelné utrpení. V těchto momentech je naše duše i fyzické tělo v jednom ohni, a nezáleží na tom, ať už je to trápení ze ztráty přátel, ztráty vlastní důležitosti nebo o čirý pocit samoty. Ona naděje je pro naší mysl jako světlo na konci tunelu. Je to pocit toho, že ať se děje, co se děje, vše jednou ustane a nám se bude znovu dařit lépe. Buďme proto ostražití a bdělí a v dobách, ve kterých zažíváme pocity štěstí si uvědomujme, že tyto doby, ve kterých se radujeme byly pro nás v minulosti onou nadějí, že jednou bude opět lépe. Ona naděje je v dobách radosti ztvárněna právě oním skvostným okamžikem. Na to nezapomínejme!
Zavěr tohoto článku zakončím prostým vysvětlením titulku, jehož vysvětlení přetvořím do citátu. ,,Štěstí je onou nadějí, která je v dobách utrpení touhou po štěstí.''